Genel

İstanbul Banyodan Su kaçırıyor Banyoda Su Sızıntısı Tespiti

İstanbul banyodan su kaçırıyor, banyoda su sızıntısı tespiti yapıldığı andaüst kat komşunuzla sorunu sulh ile çözmelisiniz. Eğer komşunuz sorunu çözmemekte ısrarcı ise hukuki yolları deneyebilirsiniz. Genellikle atık pis su borularındaki kaçaklar, alt katın tavanında sararma ve kötü kokum oluşumuna neden olur. Eskiden kırıp dökme işi çok olduğundan üst kattaki komşular genellikle banyolarını kırdırmak istemedikleri için oluşan sızıntıların kendilerinden olduğunu kabullenmezler. Sorunun nereden kaynaklandığını tespit etmenin en kolay yolu cihazla su kaçağı tespiti yapan firmalardan destek istemektir. Cihazlarla yapılan su kaçağı tespitlerinde hem çok fazla kırıp dökmeye gerek kalmaz, hem de tadilat çalışmasının maliyetini düşürür. Banyoda oluşan sızıntılarda bu firmalar birden fazla cihaz kullanarak sorunu en kısa sürede çözüme kavuştururlar. Özellikle nemölçer cihazı banyo tabanındaki su kaçağını kolaylıkla tespit edebilir. Atık pis su kaçaklarının tespiti ise boru içi kameralı görüntüleme cihazları ile yapılabilmektedir.

Duş Sızıntıları

En sık karşılaştığımız banyo kaçaklarından biri de duş kaçaklarıdır. Bunun nedeni kısmen, örneğin banyolarla karşılaştırdığınızda. Duşlar genellikle daha az tutulur, daha fazla hareket / çarpma vb. içerir ve etrafa çok daha fazla su sıçrar. Bununla birlikte, duş sızıntılarına neyin sebep olduğuna bakıldığında, kesinlikle banyolarla da benzerlikler vardır. Açıkçası, duşlar ya doğrudan sıcak su kaynağından beslenebilir ya da soğuk su ile elektrikli duşa beslenebilir.

Tuvalet Sızıntıları

Diğer bir yaygın banyo sızıntısı, tuvalet sızıntısıdır (veya çok nadiren bide sızıntısıdır). Tuvalet sızıntıları, göreceğiniz gibi, esas olarak tuvaletin mekanizmalarından ve aynı zamanda sıhhi tesisat armatürlerine uygulayabilecekleri basınçtan (ne kadar hızlı su akıttıkları) dolayı, bu listedeki diğerlerinden biraz farklıdır.

Lavabo Kaçakları

Lavabo içeren banyo sızıntıları, banyolarda en yaygın sızıntılar değildir, ancak meydana gelirler. Lavabolar sık ​​sık kullanılır ve sıklıkla aşınma ve yıpranma sorunlarının yanı sıra kazara kırılmalar (örneğin, içine bir şişe tıraş losyonu veya parfüm gibi bir şeyin düşmesi) sorunu yaşar.

Radyatör Kaçakları

Banyolarda genellikle radyatörler veya giderek yaygınlaşan havlu askıları bulunur. Bunlar , mülkün geri kalanındaki radyatör sızıntılarına çok benzeyen bir banyo sızıntısı kaynağı da olabilir.

Diğer Banyo Sızıntıları

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere banyo sızıntılarının birkaç başka olası nedeni vardır:

  • Borular arasındaki genel bağlantılar, özellikle atık borular
  • Diğer atık borulardan toprak boruya bağlantılar
  • Banyonun üstünden sızıntılar, örneğin çatı katındaki tank
  • Plastik push-fit boru bağlantıları ve bakır borular arasındaki bağlantılar
  • Harçlarımızdaki kiremitlerdeki kırılmalardan kaynaklanan sızıntılar

Sıcak Su Borusu Sızıntıları

Genellikle bina içinde oluşan temiz su kaçaklarının büyük bir çoğunluğu sıcak su tesisatlarından kaynaklanmaktadır. Sıcak su tesisatlarında sıcak suya maruz kalan borular ısınarak genleşir. Bunun üzerine geceleri basıncı artan şebeke suyu nedeniyle ek yerlerinden sızıntı yapmaya başlar. Sıcak su borusu kaçakları en az 2 yıl sonra meydana çıkar. Sıcak su borularındaki kaçağın tespiti için cihazla su kaçağı tespiti yapan firmalardan destek alınmalıdır. Bu firmalar akustik dinleme cihazları ile sıcak su borusunda oluşan kaçağın sesini algılayarak, noktasal olarak su kaçağının tespitini yapabilir.

Atık Pis Su Gider Borusu Sızıntıları

Banyolardaki atık su boruları, küvet ve duş gideri, klozet gideri ve lavabo gideri olmak üzere üçe ayrılır. Kameralı su kaçağı tespiti yapan firmalar ellerindeki kameralı görüntüleme sistemleri ile bu atık borulardaki su kaçağını görüntüleyerek yerini tespit edebilmektedirler. Su sızıntısı tespiti yapıp tamirini gerçekleştirdikten sonra firmanın tekrar kamera ile su borusunun içine bakmasını sağlayın. Özellikle fayansları yapmaya gelen ustalar, harç, derz ve sıva gibi malzemeleri giderlerin içine dökerler. Bu konuda ustaları uyarmak gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın