Genel

İstanbul Balkon Gideri Açma

İstanbul balkon gideri açma firmaları tıkanan balkon giderlerini kameralı sistemlerle açmaktadırlar. Evlerde genellikle en az kullanılan gider balkon gideridir. Genellikle kış aylarında çok kullanılmayan balkon giderleri, baharın gelmesi ve yağmurlar nedeniyle tıkanabilir. Tıkanan balkon giderleri aynı zamanda kötü koku da yaydığı için birçok insanın canını sıkmaktadır.

Balkon Gideri Neden Tıkanır?

Balkon giderleri genellikle tesisatçıların hatası ile gider borusuna yeterli meyil verilmediği için tıkanır. Bunun yanı sıra, dışarıdan rüzgârla balkona gelen yabancı cisimler de balkon giderlerini tıkarlar. Binadaki tüm balkon giderleri birbirine bağlıdır. Bunun yanı sıra yağmur oluklarına bağlıdır. Balkon gideri tıkanıklığı genellikle yağmur oluklarındaki tıkanıklıklar nedeniyle oluşur. Özellikle sonbahar aylarında yaprakların rüzgârla savrulup yağmur oluklarını tıkaması sonucu yağmur olukları tıkanır ve bu da balkon giderlerinin tıkanmasına neden olur. Balkon giderlerinin tıkanması sonucu balkonda su birikmesine neden olur. Belirli bir seviyeye gelen su balkon kapısının çürümesine neden olur. Bazı durumlarda su daha hızlı aksın diye balkon giderindeki kapak çıkarılır. Ancak bu kapak bir süzgeç görevi gördüğü için, bu kapağın çıkarılması sakıncalıdır.

Balkon Gideri Nasıl Açılır?

Balkon giderleri genellikle evlerde, bir tel yardımıyla açılmaya çalışılır. Telin ucu kanca şeklinde yapılır ve giderin içine salınır. Tıkanıklık yakın yerde ise bu yöntem ile tıkanıklık açılır. Ancak,  tıkanıklık telin yetmediği yerde ise bunun için farklı yöntemler kullanmak gerekir. Genellikle lavabo aç dökülerek açma işlemi yapılır. Ancak bu işlem de çok sağlıklı değildir. Asit özelliği olduğu için lavabo aç gibi kimyasallar pimaş borularda büzülme yapacağından borularda daralma olur.

Kameralı Balkon Gideri Açma

Balkon gideri tıkanıklığı açmak için bu işi profesyonelce yapan firmalardan destek almak gerekir. Kameralı sistemler ile çalışan firmalar balkon giderlerini kolaylıkla açmaktadırlar. Bu firmalar öncelikle tıkanıklığın tespiti için kamera ile yer tespiti yaparlar. Daha sonra tıkanıklığı açmak için de özel cihazlar kullanırlar. Kameralı hizmet veren firmalar, hiçbir yeri kırıp dökmeden tıkanıklığı kolaylıkla açarlar. Daha sonrasında sorunun tekrarlamaması için gerekli önlemleri alırlar. Balkon gideri tıkanıklıkları eğer yapısal bozukluk nedeniyle oluşuyorsa, firma gerekli olan bilgilendirmeyi yaparak, sadece sorunlu bölümün tamiratını yapar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın