Genel

İstanbul Kameralı Cihazla Tıkalı Pimaşları Açan Tesisatçı

İstanbul kameralı cihazla tıkalı pimaşları açan tesisatçı hizmeti sırasında, tıkanıklığın giderildiğinden emin olunduğu takdirde kamera ile tekrar bölgeye bakılır. Tıkalı borular ve giderler birçok insanın başına gelerek sorun oluşturmaktadır. Özellikle pimaş boruların tıkanması günlük hayatta sık kullanılan alanlarda sorun yaratan bir durum olduğu için hızlı bir şekilde açılması gerekmektedir. Kameralı cihazla tıkalı pimaşları açmak için son teknoloji ürünü cihazlar kullanılmaktadır. Pimaş, evlerdeki giderlerin kanalizasyona bağlantısını sağlayan boru anlamına gelmektedir. Pimaş boruları PVC’den üretildiğinden dayanıklıdır ve kolay hasara uğramaz. Bu nedenle tıkanan pimaş boruları açmak için çeşitli yöntemler kullanılır. Evde uygulanan bu yöntemler pimaş borularındaki tıkanıklıkları açmada kullanılan geçici yöntemlerdir.

Pimaş Tıkanıklığına ne Sebep Olur?

Pimaş tıkanıklıkları, günlük hayatta evlerde kullanılan tuvalet, küvet, duşa kabin ve mutfak lavaboları gibi giderlere istenmeyen cisimlerin atılması ile oluşur. Özellikle suda erimeyen tuvalet kâğıtları, naylon poşetler, yağ ve yemek atıkları, ıslak mendiller ve hijyenik pedler bu tıkanıklıklara neden olmaktadır. Bunun yanı sıra tesisat yapım aşamasında yanlış bir eğim verilmesi ile de pimaş borularında tıkanıklıklara neden olabilir. Pimaş borularındaki tıkanıklıkları anlamak için suyun akış hızına dikkat edilmelidir. Bu durumun fark edilmesi halinde müdahale edilerek evde uygulanan çeşitli yöntemler ile giderin açılması sağlanabilir. Müdahale edilmeyen tıkanıklıklarda tıkanıklık artacağı için taşma yapabilir.

Yağlar ve Yiyecekler

Yağlar ve yiyecekler, özellikle kışın boru tıkanmalarına neden olmakla ünlüdür. Yemek artıklarını her zaman çöpe atmayın, çöp kutusuna atın. Pirinç ve makarna gibi yiyecekler suda şişer ve lavabonuzun tıkanmasına neden olabilir. Yağlar ayrıca kanalizasyonlarınız veya ortak kanalizasyon şebekeniz için iyi bir haber değildir. Bu yağ yığınları kanalizasyonlarımızı engelliyor ve atık yönetim sistemlerimizin kaldırılması ve bakımı için milyonlarca dolara mal olabilir. Bir yağ yığınının oluşmasını önlemek için, katı ve sıvı yağları kanalizasyona akıtmayın. Katılaşmalarına ve çöp kutusuna kazımalarına izin verin. Alternatif olarak, çok az yağ kalıntısı olan tabakları durulamak için sıcak suyla durulamayı unutmayın. Bulaşık deterjanı, gidere girdiğinde küçük yağ kalıntılarını dağıtacaktır.

Mendil

Tuvalet kağıdının toplu olarak satın alınması nedeniyle , sifonlu mendil ve kağıt havlu kullanımında bir artış olmuştur. Bu, COVID19’un temizlenmelerini tavsiye eden zayıf ambalajlar nedeniyle kıyılarımıza çarpmadan önce bir sorundur.Mendil veya kağıt havlu kullanmaya başvurursanız, çöpe atmayın, yıkamayın. Tuvalet kağıdı suda parçalanır. Mendiller ve kağıt havlular suyu emer ve tuvaletinizde büyük bir tıkanıklığa ve mülkünüzdeki drenajın daha da aşağısına neden olabilir.

Küçük Katı Nesneler

Küçük katı nesnelerin tuvalete atılması önlenebilir, ancak çocuklarda bazen kaçınılmaz olabilir. Çocuklar meraklı olmayı sever ve gözleriniz 7/24 onların üzerinde olamaz. Çocuğunuzun bir oyuncağını tuvalete attığını biliyorsanız, herhangi bir zarar vermeden giderlerinizden geçebileceği için alarma geçmenize gerek yoktur. Ancak sifondan sonra kase dolarsa veya armatürlerin suyu tahliye etmediğini fark ederseniz, tıkanmaya neden olur. Tıkanıklığı patlatmanın tek yolu bir jet çubuk makinesi olacaktır. Elektrikli bir yılan balığı veya drenaj yılanı, öğeyi geri alabilir.

Pimaş Tıkanıklığı Makineyle Nasıl Açılır?

Evlerde kullanılan pimaş açma yöntemlerinde genellikle asitli ürünler kullanılır. Geçici bir çözüm üretse de bu tarz ürünlerin kullanılması zamanla pimaş borulara zarar verebilir. Verilen zarar sonucu pimaş borunun değiştirilmesi gerekebilir ve bu da maliyetli ve uzun bir işleme neden olabilir. Kameralı cihazla tıkalı pimaş açma işlemi profesyonel bir işlemdir. Bu işlem ile gereksiz maliyetlerden ve ekstra iş durumundan kurtularak müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır. Robot ile pimaş işlemine geçilmeden önce kamera ile tıkalı bölge tespit edilir. Daha sonra tıkanıklığın sebebine göre robot cihaz ucuna gerekli aparat takılarak pimaş açma işlemi gerçekleştirilir. Robot ile pimaş açıldıktan sonra kamera ile tekrar bölgeye bakılarak tıkanıklığın açıldığından emin olunur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın