Genel

İstanbul Cihazlı Su Tesisatçı-Kamera ile Çalışan Usta

İstanbul cihazlı su tesisatçı-kamera ile çalışan ustatıkanıklıkları ve su kaçaklarını kolaylıkla çözebilmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte cihazla çalışan su tesisatçılarının sayısında da artış olmuştur. Su kaçağı ve tıkanıklıklar konusunda profesyonel olarak hizmet veren su tesisatçı ustaları, eski yöntemler gibi kırıp dökme yapmadan temiz bir şekilde hizmet vermektedirler. Bu sayede hem zamandan hem de paradan tasarruf sağlanmaktadır.

Su Tesisat Problemlerinin Nedeni

Su şebekelerindeki sızıntılar ek yerlerinde, bunların elemanlarında (valfler, vantuz, tee, manşon, hidrant, vb.) ve genel boru ve bağlantılardaki çevresel, gözenekli, uzunlamasına veya fışkıran çatlaklarda meydana gelir. Borular ve bağlantılardaki bu sızıntılara, borunun dışındaki maddeler malzemenin kendine özgü özellikleri, şebekenin çalışması, kurulum koşulları ve diğer nedenler neden olabilir.

Sızıntılara neden olan dış etkenler başlıca köklerin varlığı, bozulmalara neden olan işler, sıcaklık ve aşırı hava koşulları, dış parazit akımları, yoğun trafik gibi dış aşırı yükler ve kemirgenler, yangınlar, depremler vb.

Malzemenin içsel özellikleri, genellikle sızıntılara ve arızalara neden olan ana nedendir ve bunlara metalik elemanların ve vidaların korozyonunu, ileri yaştan kaynaklanan malzeme kusurlarını ve malzemedeki üretim sorunları gibi diğer nedenlerle malzeme kusurlarını dahil edebiliriz. iç ve dış kaplamalar, kalınlık veya baskı eksikliği (desteklediği nominal basınç), su ve arazi türü ile reaksiyonlar, vb.

Su Tesisat Problemlerinin Çözümü

Şebekenin çalışması hızlı kapanmalardan kaynaklanan koç darbesinden kaynaklanan sürekli veya anlık yüksek basınçlar, örneğin titreşimler veya sürekli kuvvetler gibi tahliye edilmeyen veya kanallara girmeyen hava sorunları gibi kırılmalara ve sızıntılara neden olabilir. malzemelerin tükenmesi nedeniyle çökmeye neden olan, vb.

Son olarak, kurulum koşulları, rögarların yakınında zeminin oturması nedeniyle, hendeklerdeki zeminin oturması nedeniyle, dış ve iç korozyona karşı koruma sağlanamaması nedeniyle, hendeklerin dış ortam dağıtmak için kötü uygulanması nedeniyle , yırtılmalara ve sızıntılara neden olur. İç yükler, taşınacak suyun cinsine, hızına ve basıncına uyum sağlanamaması ve montajın iyi yapılmaması, bağlantı malzemelerinin kötü olması veya su kaynaklı daralma ve genleşmelerin önceden tahmin edilememesi gibi tesisattaki diğer kusurlardan kaynaklanmaktadır.

Kameralı Tesisatçı Ustalar Nasıl Çalışır?

Cihazlı su tesisatçıları oldukça pahalı teknolojik cihazlarla hizmet vermektedir. Bu cihazların temini ve bu cihazları kullanacak olan personellerin eğitimi oldukça önem arz etmektedir. Sonuç olarak bu cihazlar pek bir şey ifade etmeler. Bunları kullanacak olan ustaların da konu hakkında ve kullandıkları cihazlar hakkında bilgilerinin olması gerekmektedir. Bu cihazlar zemine zarar vermeden ve tesisat borularını sökmeden tıkanmış olan bir gideri açmak için kullanılırlar. Bu cihazlarla su kaçağının tespiti öncelikle kamera ile su kaçağının tespiti ile olur. Bu sayede boru içinde ilerletilen bir kamera vasıtasıyla boru içi net bir şekilde görüntülenir. Bunun yanı sıra tesisattaki tıkanıklığın açılmasından sonra boru içi tekrar görüntülenerek sorunun tamamen çözüldüğünden emin olunur. Temiz su borularındaki kaçakların tespiti için ise kullanılan ses dinleme cihazı ile su kaçağının yeri kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Kullanılan bu yöntemler ile kırmadan ve tadilata gerek duyulmadan su kaçağının tespiti yapılmış olur.

Kameralı Su tesisatçısında Bulunması Gereken Özellikler

Kamera ile su kaçağı tespitiyapan firmalarda makineden çok ustanın tecrübesi de kaçağın bulunması konusunda önemlidir. Yukarıda da dediğimiz gibi sadece makineler bir işe yaramaz. Bu cihazları kullanacak olan ustaların da konusunda uzman ve cihazları kullanmaya yetkin kişilerden oluşması gerekmektedir. Bu nedenle her kameralı su tesisatçısı konusunda uzmandır diyemeyiz. Su kaçağı tespiti ya da tıkanıklık açtırmak için mutlaka işinin ehli ustalarla çalışan ve cihazlı su tesisatçılarından yardım alınmalıdır. Bu ustalar senelerin vermiş olduğu deneyimlerini bu cihazların gücüyle birleştirerek her türlü tıkanıklık ve su kaçağı tespitini ustalıkla yapmaktadırlar. Bu nedenle su kaçağı tespitlerinde mutlaka kameralı su tesisatçılarından destek alınmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın