Genel

İstanbul Kırmadan Su Kaçağı Bulan Firma

İstanbul kırmadan su kaçağı bulan firma genellikle teknolojik cihazlar kullanarak bu işi profesyonelce yapmaktadır. Bina içinde ve bina dışında su kaçakları can sıkıcı olaylardır. Eskiden su kaçağı tespiti için evimize gelen tesisatçılar su kaçağını tespit için her tarafı kırıp dökerlerdi. Ancak teknolojinin gelişmesiyle birlikte su kaçağı tespiti artık teknolojik cihazlarla yapılmaktadır.Su kaçağı tespiti sırasında akustik dinleme cihazları, nem ölçerler, kameralı görüntüleme sistemleri ve termal kameralı sistemler kullanılır. Dolayısıyla su kaçağı tespiti artık kırıp dökme işlemleri yapılmadan son teknoloji cihazlarla kolaylıkla yapılabilmektedir. Su kaçakları, çeşitli sebeplere bağlı olarak oluşur. Özellikle eski binalardaki su tesisatının eski olması bunlarda çatlama ve kırılma gibi sorunlar oluşturabileceği için su kaçağı yaşanabilir. Bazen de yeryüzüne yakın oluşan depremlerin su tesisat borularına zarar vermesiyle de su kaçağı oluşur.Su kaçağının uzun süre tespit edilememesi durumunda çok daha farklı senaryolar ortaya çıkabilir.

Su Kaçağı Nedenleri

Donmuş Su Boruları

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu mevsimseldir, kış aylarında çok daha fazla olur, ancak donma sıcaklıkları borulardaki suyun buza dönüşmesine açıkça neden olabilir. Muhtemelen bileceğiniz gibi, su donarken genişler ve bu da boru tesisatına baskı uygulayarak yarılmasına neden olabilir.

Soğuk Su Deposu Arızası

Soğuk su depoları genellikle mülklerin çatı katında bulunur ve çatı deposu sızıntıları , en yaygın su sızıntısı nedenlerinden biridir. Açıkça tanktaki mekanizma, kullanımdan sonra tankı yeniden doldurmak için su çekmek üzere tasarlanmıştır.

Korozyona Uğramış veya Çatlamış Bakır Borular

Bakır borular, özellikleri bakımından hem sıcak hem de soğuk su boruları için açıkça çok yaygındır. Sonuç olarak, en yaygın su sızıntısı nedenlerinden biridir. En reaktif metallerden biri olmasa da zamanla bakır borular korozyon veya başka yollarla hasar görebilir. Bu, önemli bir sızıntı veya çok sık olarak bulunması daha zor olan yavaş bir sızıntı olabilir. Sızıntı tespit uzmanlarının bakır borulardaki sızıntıları, hatta çok küçük sızıntıları veya beton döşemelerdeki sızıntıları bulmak için çeşitli araçları ve yöntemleri vardır.

Kırık Boru Bağlantıları

Bu alan, bir borunun diğerine bağlandığı (örneğin, bakırdan bakıra veya bakırdan geçmeli bağlantıya olabilir) veya bir borunun başka bir şeye bağlandığı birçok şeyi kapsar. En yaygın su sızıntısı nedenlerinden biri, çamaşır makinesi veya bulaşık makinesi bağlantılarından kaynaklanır. Çok fazla çamaşır makinesi sızıntısı ve bulaşık makinesi sızıntısı ile uğraşıyoruz!

Kırık Atık Boruları

İnsanlar yaygın su sızıntısı nedenlerini düşündüklerinde, çoğu kişinin aklına hemen sıcak veya soğuk su boruları gelir. Ancak atık su boruları da yaygın olabilir. Atık su, bakteri / mikrobiyal aktivite riskini artıran kanalizasyon atık borusu sızıntıları gibi şeyleri içerebileceğinden kendi zorluklarını da beraberinde getirebilir.

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su tesisat borularının gömülü olmasından dolayı, su kaçağının tespiti oldukça güç olarak görülmektedir. Oysaki son teknoloji cihazlarla artık su kaçakları tespiti noktasal olarak yapılabilmektedir. Özellikle kullanılan akustik dinleme cihazları ve termal kameralar ile su kaçağının tam olarak nerede olduğu kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Kullanılan bu cihazlarla su kaçağı tespiti çok kısa bir sürede yapılabilmekte ve onarımı da kısa sürede tamamlanabilmektedir. Su kaçakları temiz su borusunda ya da atık pis su borusunda olabilir. Temiz su borularında oluşan su kaçaklarının tespiti akustik dinleme cihazları ve termal kamera yöntemleriyle yapılır.Atık pis su borularındaki kaçakların tespiti boru içi görüntüleme kameraları ile kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Su kaçağının tespit edilmesinden sonra onlarım işlemine geçilir ve onarım çeşitli kimyasallarla çok kısa sürede tamamlanır.

Su Kaçakları Nasıl Anlaşılır?

Su kaçak tespiti bazen kolayca yapılmayabilir. Hatta bazen su kaçağı tespit edilse bile sorunun ana kaynağı suyun çıktığı yerin metrelerce ilerisinde bile olabilir. Özellikle duvarlardaki kararma, sararma ve çatlamalardan su sızıntısı olabileceği düşünülmelidir. Hatta aylık su faturalarının normal kullanımınızdan çok daha fazla gelmesi de evimizde bir su kaçağı olduğunun kanıtıdır. Evinizde su kaçağından şüpheleniyorsanız profesyonel bir firmadan destek alarak su kaçağı olup olmadığını kontrol ettirebilirsiniz. Firmalar kullandıkları teknolojik cihazlarla su kaçağının yerini kolaylıkla tespit edebilmektedir. Bu sayede sizde yüksek fatura ödemekten kurtulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın