Genel

İstanbul Robotla Tıkalı Kanal Borusu Açan Firma

İstanbul robotla tıkalı kanal borusu açan firma tıkanmış olan banyo, tuvalet ve lavabo gibi kanallarda etkin olarak temizlik sağlamaktadır. Kullanılan kameralı görüntüleme cihazları ile tıkanıklığın sebebi tespit edilir ve tıkanıklığın türüne göre robot cihazla kanal açma işlemi yapılır. Kanal tıkanıklıkları, gider borularının olduğu her yerde meydana gelen tesisat sorunlarıdır. Tuvaletlerden taşan sular, lavabolardan taşan sular kanal tıkanıklığının habercisidir. Özellikle mutfak lavaboları kanal tıkanıklığının en yoğun yaşandığı yerlerden biridir. Mutfak lavabolarına dökülen atık yağlar kanalizasyona gidemez ve gider borusunun iç çeperine yapışarak tabaka haline gelir. Zamanla bu tabaka kalınlaşarak borunun iç çapını daraltır ve su geçişini engeller, bu da kanal tıkanıklığına neden olur. Banyo lavabolarında da lavaboya atılan saç ve sabun artıkları da zamanla aynı şekilde kalın bir tabaka meydana getirerek tıkanıklıklara neden olur. Dairelerde kanal tıkanıklıkları olabildiği gibi bina ana hattında da kanal tıkanıklığı yaşanmaktadır.

Tıkanmış boruların en yaygın nedenlerinden bazıları, hiç düşünmediğiniz veya beklemeyeceğiniz şeylerdir. Tıkanmalarla mümkün olan en kısa sürede başa çıkmak önemlidir. Çünkü bunlar zamanla daha da kötüleşir. Evinizdeki birden fazla armatür yavaş boşalıyorsa veya hiç boşalmıyorsa, çözülmesi için bir daldırmadan daha fazlasına ihtiyaç duyacak daha büyük bir sorun olabilir.

Tuvalete atılması gereken tek kağıt ürünü tuvalet kağıdıdır ve bu durumda bile fazla miktarlar tıkanmaya neden olabilir. Tıkalı boruların yaygın nedenleri olan diğer kağıt ürünleri ve kağıtla ilgili ürünler arasında pamuklu çubuklar, ıslak mendiller, kozmetik havlular, çocuk bezleri ve kadın hijyen ürünleri yer alır.

Kanal Borusu Neden Tıkanır?

Mutfak lavabonuzda bir çöp öğütücü varsa, yemek artıklarını oraya atmak kolaydır. Bununla birlikte, bir çöp imhası olsa bile, gıda atıkları hala tıkanmış boruların yaygın nedenlerinden biridir.

Kesinlikle diğerlerinden daha büyük suçlu olan bazı yiyecekler var. Yumurta kabuklarının bıçakları keskinleştirecekleri için çöp öğütücüler için iyi olduğu iddia edilen eski bir eş hikayesi var. Gerçekte, yumurta kabuklarının zar katmanları, öğütücü halkasının etrafına sarılabilir ve çöp öğütücüye zarar verme riski taşır. Çay yaprakları ve kahve telvesi de meyve kabukları ve kabuklarının yanı sıra parçalanmadıkları için tıkanıklıklara önemli katkıda bulunur.

Tıkanmış boruların daha yaygın nedenlerinden bazıları gres, sıvı ve katı yağlardır. Bu maddeler gidere dökülürse borularınızda katılaşarak evinizin drenaj sisteminde ciddi sorunlara neden olabilecek tıkanıklıklara neden olur.

Bazı insanlar gidere gres, sıvı yağ veya katı yağ dökerken sadece sıcak su akıtmanın sorunların ortaya çıkmasını önleyeceğine inansa da, bu garantili bir önleyici tedbir değildir. Borularınız tıkanırsa, boruları tıkamayı ve ardından gidere sıcak su ve biraz deterjan karışımı dökmeyi deneyebilirsiniz. Deterjan katılaşmış maddeyi parçalayacaktır ve tekrar daldırmayı deneyebilirsiniz.

Robotla Tıkalı Kanal Borusu Nasıl Açılır?

Kanal tıkanıklıkları artık son teknoloji ürünü cihazlarla açılmaktadır. Bu cihazların kullanılmasının yanı sıra tecrübeli, eğitimli ve kullandığı cihazı tanıyan profesyonel ekiplerin de kanal tıkanıklığı açma işlemlerini yapması gerekir. Robotla tıkalı kanal borusu açmak için öncelikle sorunun nereden kaynaklandığı tespit edilir. Bunun için kameralı görüntüleme cihazları kullanılır. Elde edilen görüntüler sayesinde deneyimli ekip tıkanıklığın sebebini tespit eder. Tıkanıklık yabancı bir cisim ya da kireçlenme gibi bir sebeptense robot cihazın ucuna uygun başlık takılır ve kanal içine salınır. Cihaz ile kırılan parçalar çıkarılır. Kanal tıkanıklıkları bazen cisimler nedeniyle değil de kanalın eğiminin yetersiz olmasından dolayı da olabilir. Bunun için farklı çözüm yolları üretilir.

Tıkalı Kanal Borusu Açıldıktan Sonra

Robotla tıkalı kanal borusu açıldıktan sonra, ileride oluşabilecek büyük sorunları önceden tespit etmek amacıyla kameralı sistem ile kanal içinde görüntüleme yapılır. Bu sayede kanal içinde oluşan sorunlar ilk aşamada tespit edilerek önlemleri alınır. Bu sorunlardan biri kanal borusundaki çatlaklardır. Kameralı görüntüleme sistemi ile bu çatlaklar tespit edilerek ileride daha büyük problemlere neden olmaması için bu borular değiştirilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın