Genel

İstanbul Su Sızıntısı Tamiri

İstanbul su sızıntısı tamiri için öncelikle su sızıntısının yerini tespit etmek gerekir. Sıradan tesisatçılar deneme yanılma yöntemi ile su sızıntısı tespiti yaptıkları için maliyetli ve zaman kaybına neden olmaktadır. Bu nedenle su sızıntısının yerini tespit edebilmek için teknolojik cihazlar kullanan firmalara başvurmak gerekir. Bu sayede hem düşük maliyetle hem de zaman kaybı olmadan sorun kısa sürede çözülecektir. Bilgisayarlı su sızıntısı tespit cihazlarının kullanılması sayesinde su sızıntılarının tespiti daha kolay yapılacak ve çok daha kısa sürede çözüme kavuşacaktır. Su sızıntısı tespiti yaparken bu firmalar birkaç farklı cihazdan faydalanırlar. Bazen nemölçer kullanılarak su sızıntısının yerini tespit etmek kolay olmayabilir. Bu nedenle birden fazla cihazın birlikte kullanılması gerekir.

İstanbul Tesisat, Kaçak Tespit Sistemi, evinizde bir sızıntı tespit ettiğinde su şebekenizi kapatarak içiniz rahat eder ve evinizin maliyetli hasar görmesini önler. Konut mülkleri için bu su kaçağı dedektörü ayrıca günlük, haftalık ve aylık su kullanımınızı izlemenizi sağlar. Kendi yerel ağında pil gücüyle çalışabilen bir WiFi veya elektrik kesintisi durumunda yıkıcı sızıntıları önlemeye bile yardımcı olabilir.

Bu sistem, bir dizi küçük, göze çarpmayan sensör aracılığıyla zemindeki suyu algılayarak çalışır. Bunlar, evinizde su ısıtıcınızın etrafı, çamaşır makinesinin altı veya tuvaletin yanı gibi sızıntı olma olasılığı olan herhangi bir yere yerleştirilebilir. Bir sızıntı olursa, bu su kaçağı tespit sistemi size haber verir ve hatta su kaynağınızı kapatabilir, böylece eve su basmış bir banyoya veya bodrum katına gelmeyebilirsiniz. Bu çok önemlidir. Çünkü sızıntılar alçıpan, ahşap zeminler ve cihazlara zarar verebilir. Aynı zamanda sağlık sorunlarına yol açabilecek ve evinizin yapısını bozabilecek tehlikeli küf ve küf oluşumuna da yol açabilir.

Termal Kameralar Nasıl Kullanılır?

Evlerde, topluluklarda veya endüstrilerde termal görüntüleme kameralarının kullanılmasının kaçak tespit işine getirdiği avantajlarını açıkladık.  Gerçek şu ki bu tür araçların başka alanlarda da uygulamaları vardır.

Elektrik panolarının gözetiminde termografik kameraların kullanılması önemli bir bakım ve güvenlik sistemidir. Örneğin, pencere ile duvarın birleştiği noktalar gibi bir evin yalıtımının ne kadar iyi ya da ne kadar zayıf olduğu, bir termal görüntüleme kamerasının algılayabileceklerine örnektir. Bu teknolojinin kullanımına bir başka açık örnek, otomotiv parçalarının ulaştığı sıcaklığı bulmamız gerektiğinde verilebilir . Temasa gerek kalmadan, bir parçanın çok yüksek sıcaklığa maruz kalıp kalmadığını ve kırılma riski olup olmadığını veya soğutulması gerektiğini anlayabiliriz.

Cihazla Su Sızıntısı Bulma

Tesisat sorunlarında artık teknolojik cihazlardan yararlanmak zaruret haline gelmiştir. Bu cihazların kullanılması ile kırıp dökme olmadan çok kısa sürede su sızıntısı tespiti ve tamiri yapılabilmektedir. Etrafın kırılıp dökülmeden bu şekilde hızlı bir şekilde sorunun çözülmesi artık herkesin istediği bir durum haline gelmiştir. Su sızıntısı tespiti için hizmet veren firmalar, su sızıntısı yeri bulma uygulaması ile sızıntının kaynağını, nereden geldiğini ve nereden sızıntı yaptığı gibi sorulara cevap bulmaktadırlar. Su sızıntısının yerini tespit eden bu firmalar, su sızıntısının temiz su borusundan mı, pis su borusundan mı kaynaklandığını belirleyerek tamirini gerçekleştirirler. Temiz su borularındaki sızıntıların tespiti ve tamiri daha kısa sürede olmaktayken, atık su borularındaki sızıntıların tespit ve tamiri biraz daha zordur.

Su Sızıntısı Neden Tespit Edilmelidir?

Su sızıntılarının tespitinin yapılmaması durumlarında, bu kaçaklar ileride daha büyük tesisat sorunlarına neden olabilir. Bilgisayarlı sistemlerle yaptırılan su sızıntısı tamirleri tadilat olmadan daha kısa sürede gerçekleşeceği için maddi kayıp da azalacaktır. Su sızıntıları, nem, küf ve mantar oluşumuna neden olacağı için çeşitli sağlık problemlerine de neden olacaktır. Su sızıntıları binalarda çürümelere neden olur. Su tesisatının ömrünün uzun olması yine su sızıntılarının zamanında tespit edilip tamir edilmesiyle doğru orantılıdır. Su sızıntılarının tamiri temiz su borularında kimyasal ilaçlarla yapılmaktadır. Diğer su sızıntılarında ise noktasal tespit yapıldığı için ufak bir kırıkla tamir yapılabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın