Genel

İstanbul Su Tesisat Çözümleri

İstanbul su tesisat çözümleri üreten firmalar, kullandıkları son teknoloji cihazlarla her türlü soruna çözüm üretmektedirler. Evlerde ya da iş yerlerinde su kaçakları neden oluşur, öncelikle bunları bilmeliyiz. Temiz su kaçakları genellikle, şebeke hattından gelen suyun basıncının ani bir şekilde artması, tesisat borularının hatalı döşenmiş olması ya da kalitesiz olması, tesisatın döşenmesi aşamasında ustanın boruların kaynak kısımlarını doğru şekilde birleştirmemesi gibi nedenlerle oluşabilir. Bir de pis su kaçakları vardır ki, en büyük sorunu oluştururlar. Bunların sebepleri arasında ise pimaş hatlarındaki çökmeler, boruların ek yerlerindeki contaların aşınması, gider borularının tıkanması ve evlerde kullanılan kimyasalların borulara zarar vermesi gibi durumlarda pis su kaçakları oluşur.

Su tesisatlarınızdaki boruların akmasını engelleyen her türlü tıkanıklığı gidermek için fiber optik kameralar gibi son teknoloji ekipmanlara ihtiyacınız var. Sertifikalı drenaj tesisatçılarından oluşan ekibimiz, drenaj borularınızdan aşağı inen esnek kablolara bağlı drenaj kameralarıyla donatılmıştır. Bu, tahliye probleminizin temel nedenini gerçek zamanlı olarak yüksek çözünürlükte görmelerini sağlar. Bu teknoloji aynı zamanda sizi gereksiz yapısal hasarlardan veya duvarlar, tavanlar veya zeminlerdeki borulara yapılan işlerden kurtarabilir. Bu noktada İstanbul Tesisat’ın profesyonel hizmetlerinden yararlanarak eşsiz bir deneyim elde edebilirsiniz.

İstanbul Su Tesisat Çözümleri Nelerdir?

Kanalizasyon kamera inceleme ekipmanımız, evinizin borularının içindeki sorunları tespit etmek için borularınızdan birkaç yüz metre aşağı inebilir, tesisatçılarımıza etkili bir drenaj onarımı yapmaları için ihtiyaç duydukları bilgileri verir ve sorunun çözüleceği konusunda size gönül rahatlığı verir. Drenaj borularınızın derinliklerinde birikmenin neden olduğu çökmüş drenaj hatları, çatlak borular ve ciddi engeller bulabiliriz. Tesisatınızı ve güvenliğinizi korumak için İstanbul Tesisat’a güvenin.

İster mutfak gideriniz ister banyo gideriniz olsun, bozulan gider performansıyla mücadele etmenin çeşitli yolları vardır ve bunların hepsi sizinle başlar. Her şeyin boşa gitmesi gerekmiyor. Bu nedenle büyük yiyecek parçalarının mutfak giderinize veya çok fazla saçın lavabo ve duş giderlerine düşmesine izin vermemeye çalışın. Ayrıca, kadın hijyen ürünlerini veya aşırı miktarda tuvalet kağıdını tuvalete atmaktan kaçının. Ne kadar dikkatli olursanız olun, giderlerinizin zaman zaman kapsamlı bir temizliğe ihtiyaç duyacağını anlıyoruz. Bu nedenle, giderlerinizi iyi durumda tutmanıza yardımcı olacak birkaç seçenek sunuyoruz.

Temiz Su Kaçaklarında Ne Yapılmalıdır?

Su tesisatı sistemlerinde oluşan kaçaklarda mutlaka profesyonel bir firmadan destek alınmalıdır. Çünkü bu sistemler oldukça karmaşık sistemlerdir. Ayrıca evlerde temiz su, pis su kaçağı olabileceği gibi kalorifer tesisatlarında da kaçaklar olur. Bu kaçakların tespiti için son teknoloji cihazlar kullanan firmalardan yardım alınmalıdır. Temiz su kaçaklarının tespiti akustik dinleme cihazları ile kolaylıkla yapılabilmektedir. Kalorifer tesisatlarındaki ya da sıcak su tesisatındaki su kaçaklarının tespiti için termal kamera denilen ve ısıya duyarlı cihaz kullanılarak su kaçağının yeri tespit edilebilmektedir. Pis su tesisat kaçaklarının tespiti ise boru içi görüntüleme kameraları ile yapılmaktadır. Su kaçağının tespiti yapıldıktan sonra tespit edilen yere göre müdahale edilerek çok fazla kırıp dökmeden sorun çözülür.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçaklarının tespiti üç bölüme ayrılmaktadır. Dinleme cihazı, termal kamera ve görüntülü kamera sistemi olarak bu üç yöntemden faydalanılır. Temiz su kaçaklarının tespiti için ilk yapılan basınç testidir. Bu makine ile tesisata basınç verilerek manometre kontrol edilir. Manometrede düşüş varsa su kaçağı olduğunu gösterir. Basınçta düşüş olduğunda bu sefer akustik dinleme cihazı kullanılarak dinleme yapılarak su kaçağının yeri noktasal olarak tespit edilir. Bir iki fayans çıkarılarak kaçağın tamiri yapılır. Gider borularındaki kaçakların tespiti ise boru içi kameralı görüntüleme sistemleri ile yapılır. Termal kameralar ise sıcak su tesisatındaki ya da kalorifer tesisatındaki kaçakların tespitinde kullanılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın