Genel

İstanbul Tıkalı Boru Açma

İstanbul tıkalı boru açma hizmeti veren firmalar, her türlü gider tıkanıklıklarında makine ile tıkanıklıkları açmaktadırlar. Robot adı verilen tıkanıklık açma makinesinin ucuna tıkanıklığa neden olan şeye göre başlık takılarak boru içine gönderilir ve tıkanıklık açılır. Sürekli tıkanan kanalizasyon boruları, boru içi kameralı görüntüleme sistemleri ile kontrol edilmelidir. Kullanıcı hatalarına bağlı olarak ya da yanlış döşenmiş gider boruları nedeniyle zamanla borular içinde tıkanıklıklar olabilir. Kimyasal lavabo açıcılar ile pompalama işlemleri tıkanıklıkların açılmasında geçici çözümler üretse de kimyasalların gider borularına zarar verdiği bilinmektedir. Teknolojinin ışığında artık tesisatçılar da teknolojik cihazlar kullanarak kırıp dökmeden tıkanıklıkları açmaktadırlar. Kameralı ve kamerasız sistemler kullanılarak tıkalı boruların açılması pimaşlara zarar vermeden yapılabilmektedir. Kameralı sistemler tıkanıklığın sebebini görüntüleyerek, kırmadan tıkalı boruların açılmasını sağlamaktadır. Tıkanıklığın giderilmesi sonrası yeniden görüntüleme yapılarak tesisat hataları varsa tespit edilir ve tıkanıklığın yeniden oluşmasının önüne geçilir.

Kanalizasyonlarınızı iyi durumda tutmanın bir kısmı, düzenli olarak temizlenmelerini sağlamaktır. Suya ek olarak, evinizdeki kanalizasyon ve borular da yemek artıklarına, yağa, sabuna ve saça karşı dayanıklı olmalıdır, bu nedenle arada bir iyi bir temizliğe ihtiyaç duymaları mantıklıdır. Lavabolarınızın eskisi kadar hızlı boşalmadığını fark ederseniz İstanbul Tesisat’ı arayın. Bu doğrultuda size yardımcı olabiliriz.

Tıkanmış bir lavabo veya küveti tespit etmek zor değildir. Mutfak veya banyo lavabolarınız yavaş boşalıyorsa ve kötü bir koku yayıyorsa, giderlerinizi temizlemek için biraz zaman ayırmanın zamanı geldiğini anlayacaksınız. İstanbul Tesisat, alanında uzman ve profesyonel ekibi ile sizlere en iyi şekilde destek olmaktadır. Siz de bu hizmetlerden en iyi şekilde yararlanabilirsini.

Hangi Hizmetleri Sunuyoruz?

Mutfak giderleri: Mutfak gider temizliğimiz sayesinde sabun, yağ ve yiyecek birikintilerinden kurtulun, böylece suyun yavaşça boşalmasını beklemeden rutininize geri dönebilirsiniz.

Tuvalet giderleri: Tıkanmalar, tuvalet arızalarının en yaygın suçlusudur, ancak hem tuvaletiniz hem de lavabonuzla ilgili sorunlar yaşıyorsanız, bunun nedeni borularda çamur birikmesi olabilir. Bugün bize tuvalet gider temizliği hakkında konuşun.

Duş/küvet giderleri: Saçlar giderlerinize dolanabilir ve boru duvarlarında sabun köpüğü birikerek banyonuzdaki veya duşunuzdaki suyun yavaşça boşalmasına neden olabilir .

Banyo lavabo giderleri: Giderlerinizde diş macunu ve sabun birikerek düzenli su akışını engelleyebilir. Lavabo giderinde bir mücevher kaybederseniz, hemen akan suyu durdurun ve onu alması için İstanbul Tesisat’ı arayın.

Yer süzgeçleri: Bazı çamaşır odaları, bodrumlar ve garajlarda su baskınını önlemek için yer süzgeçleri bulunur. Gelecekteki yer gideri temizliğini önlemeye yardımcı olmak için, düzgün boşaltmayı teşvik etmek için birikintilerden uzak tutabilirsiniz.

Tıkalı Borular Nasıl Açılır?

Tıkalı boruları açmak için profesyonel destek almak en doğru çözümdür. Hem maliyet açısından, hem de işlemin hızlı ve güvenilir olması açısından makine ile tıkalı boru açan firmalardan yardım alınmalıdır. Bu firmalar, sürekli tıkanan boruları açtıktan sonra yıkayarak uzun süreli kalıcı çözümler üretmektedirler. Kameralı sistemler ile tıkalı boruları açan firmalar öncelikle yer tespiti yapmakta ve robot adlı cihazla tıkanıklığa sebep olan cisimleri ileri doğru iterek kanalizasyona gitmesini sağlamaktadır. Klozetlerin içine kaçırılan cisimler bu cihazlarla kolaylıkla çıkarılabilmektedir.

Boru Tıkanıklığına Ne Sebep Olur?

Her giderin tıkanıklık sebebi farklıdır. Mutfak lavabosunun, klozetin, banyo lavabosunun, duş giderinin, çamaşır ve bulaşık makinesi giderinin tıkanıklığına sebep olan sebepler farklılık gösterir. Kullanım alanlarına göre farklı sebeplerle oluşan tıkanıklıkların açılması için eve gelen profesyonel firmalar tıkanıklığın sebebine göre çözüm üretirler. Kullanılan robot adlı kanal açma makinesinin ucuna farklı başlık takılarak tıkanıklıklar kolaylıkla açılabilmektedir. Robot adlı cihazın ucuna takılan aparat dönerek ilerler ve tıkanıklığa sebep olan maddeyi parçalayarak kanalizasyona gitmesine neden olur. Tıkanıklığın açılmasından sonra kamera ile boru içi tekrar görüntülenerek tıkanıklığın açıldığından emin olunur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın