Genel

İstanbul Tıkalı Gider Borusu Açma Tuvalet-Mutfak-Lavabo

İstanbul tıkalı gider borusu açma tuvalet, mutfak ve lavabo yöntemleri arasında en başarılısı son teknoloji cihazlarla yapılan tıkanıklık açma yöntemleridir. Gider boruları genellikle oldukça alt kısımlarda yer alırlar. Bu yüzden bu giderlere ulaşmak çoğu zaman mümkün olmamaktadır. Evde basit yöntemlerle bu tıkanıklıkların açılması o kadar da kolay değildir. Robot kullanan bilgisayarlı tıkanıklık açan firmalar bu tarz tıkanıklıklara müdahale ederek, tıkanıklığı kolay bir şekilde açmaktadırlar. Gider tıkanıklıkları açıldıktan sonra, gider borularının içinin iyi bir şekilde yıkanması gerekmektedir. Gider tıkanıklıklarına doğru araç ve gereçlerle müdahale edilmediği taktirde yapılan işlemler çok fazla etkili olmamaktadır. Bu nedenle profesyonel olarak kameralı ve bilgisayarlı cihazlarla hizmet evren bir firmadan destek alınmalıdır.

Lavabolar, tuvaletler ve duşlar daha büyük tahliye borularına girer ve bu borular bazen tıkanır. Bununla birlikte, kod, her yön değişikliğinde bir temizleme tertibatının kurulmasını belirtir. Sadece bir pense veya bir anahtarla kapağı çıkarın ve tıkanıklığı temizlemek için bu erişimi kullanın. Bir boruyu açmanın bir yolu, daha büyük bir tel yılan kullanmaktır. Bu yılanlar daha güçlü, daha uzundur ve genellikle tıkanıklığı kırmak veya çıkarmak için kancalamak için daha agresif ipuçları içerir. Sadece tel yılanı giderden geçirin ve tıkanıklık temizlenene kadar ilerletmeye devam edin. Yine de önemli bir ipucu: Mümkünse, tahliyeyi kapatırken borulardan su akıtın. Bu, yeni gevşetilen birikimin tekrar yerine oturmak yerine sistemden akmasını sağlayacaktır.

Ayrıca tıkanıklıkları temizlemek için hidrolik kuvvet kullanan kanal temizleme balonları da vardır. Bu lastikli keseler bir hortumun ucuna takılır ve bir temizleme boşluğunun içine sığar. Hortum mesaneyi doldururken, boruyu kapatmak için genişler. Mesanenin ucunda, drenaj borusuna su fışkırtan bir delik vardır ve tıkanıklık ileri ve sistemden başka gidecek bir yer kalmayana kadar basınç uygular. Bu sistemin potansiyel olarak eski borulara zarar verebileceğini unutmayın.

Banyo Giderleri Nasıl Açılır?

Bir duş giderini açarken lavabolarda olduğu gibi aynı kural geçerlidir: taşmayı kapatın. Taşmayı kapatmanın en kolay yolu, kapağı çıkarmak, deliğin üzerine bir bez yerleştirmek ve el basıncı uygulamaktır. Bu, pistonun tahliye sistemindeki basıncı oluşturmasını ve umarım tıkanmayı geçmesini sağlar. Ancak bir piston çalışmadığında, bu taşma başka bir amaca hizmet eder. Bu durumda, yılanı taşma açıklığından ve drenaj sistemine doğru besleyin.

Tıkalı Gider Açan Makineler

Gider tıkanıklıklarının açılmasında son teknoloji tıkanıklık açma cihazları kullanılmalıdır. Bu nedenle çağırılan firmanın bu tür teknolojik cihazlarının olduğundan emin olmalısınız. Tıkanıklıkların, suyun üzerine çıkmadan engellenmesi gerekir ki bu da daha büyük sorunların önüne geçmek için çok önemlidir. Gider borularının yağmur tarafından getirilen pislikler ile tıkanması ve bu durumun ihmal edilmesi ileride daha büyük olayları da beraberinde getirecektir. Aynı zamanda bu tıkanıklıklar kötü koku yayılmasına da neden olur. Bu tarz tıkanıklıklara teknolojik cihazlarla ve bu cihazları doğru bir şekilde kullanabilen ustalarla müdahale edildiği taktirde ortalık çok fazla kirlenmeden ve daha büyük sorunlara yol açılmadan tıkanıklıklar kolaylıkla açılabilir.

Tıkalı Gider Açan Firmalar

Tıkalı mutfak, banyo ve lavabo giderlerini açmak için evde uygulanan yöntemler başarılı olmadığı taktirde tıkalı gider açan kameralı bir firmadan yardım alınmalıdır. Bu firmalar tıkanıklığın yerini kameralı sistemlerle tespit ederek, daha sonra robot adı verilen cihazlarla tıkanıklığı açmaktadırlar. Kullanılan son teknoloji cihazlar ile öncelikle boru içi görüntülenerek tıkanıklığa sebep olan şey belirlenir. Daha sonra tıkanıklığın sebebine göre robot cihaza takılan aparat ile tıkanıklık açılır. Tıkanıklığın açılmasından sonra boru içi tekrar görüntülenerek sorun olup olmadığı kontrol edilir. Gider boruları iyice yıkanarak temizlenir. Bu sayede kırmadan gider tıkanıklığı kolaylıkla açılmış olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın