Genel

İstanbul Tıkalı Tuvalet Açan Usta

İstanbul tıkalı tuvalet açan usta bulmak oldukça zor bir iştir. Çoğu usta bu tip işlerle uğraşmak istemez. Mahalle aralarında bulunan ustalar bu işi eski yöntemlere göre yapacakları için her tarafı kırıp dökerler. Tıkalı olan tuvaletleri açan firmalar bulunmaktadır. Profesyonel olarak hizmet veren bu firmalar çeşitli cihazlarla bu tıkanıklıkları açmaktadırlar. Tıkalı gider açmak için genellikle kullanılan pompalar ve kimyasal içerikli ürünler tavsiye edilmemektedir. Çünkü bu ürünler sorunu geçici olarak çözmektedirler. Bu tarz yöntemler ileride daha büyük sorunlara neden olabilmektedir. Pompayla daha ileriye gönderilen cisimler başka bir yerde tıkanıklığa neden olabilir.

Tuvalet Neden Tıkanır?

Bazı ürünlerin herhangi bir sorun olmadan tuvalete atılabileceği yaygın bir yanılgıdır. Örneğin, ıslak mendiller, yıkanabilir mendiller olarak pazarlanan ürünler bile, aslında ev tesisat sisteminde önemli miktarda soruna neden olur ve hatta daha büyük belediye kanalizasyon sisteminde ciddi bir sorun oluşturur. Kağıt havlular, yıkanabilir olması gerektiği gibi görünen başka bir üründür, ancak çoğu kağıt havlu ürünü, tamamen doymuş olduklarında bile yırtılmaya karşı dayanıklı olacak şekilde yapılır. Bu fiziksel direnç, parçalanmalarını ve drenaj borusundan geçmelerini zorlaştırır.

Tek kullanımlık bezler, adet ürünleri, peçeteler, kulak temizleme bezleri ve saç da insanların tuvalete atmaya çalıştıkları yaygın öğelerdir, ancak tuvaletin bir çöp tenekesi olmadığını anlamak önemlidir. Bu maddelerle çalışacak şekilde tasarlanmamıştır ve bunların yıkanması genellikle tuvalette veya boru hattının ilerisinde tıkanıklıklara neden olabilir ve bu da tüm tesisat sistemi için devam eden sorunlara yol açabilir.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Düzeltilir?

Yabancı maddelerin neden olduğu tıkanıklıklar, genellikle bir tuvalet pompasıyla daldırılarak ana kanalizasyon hattına zorlanarak veya bir tuvalet helezonu (yılan) ile tıkanıklık çıkarılarak veya kırılarak temizlenebilir. Ancak aileniz iyi uygulamalar geliştirmedikçe, bu tür tıkanıklıkların tekrarlaması muhtemeldir.

Tüm aile üyelerine, yalnızca biyolojik olarak parçalanabilen malzemeleri tuvalete atma konusunda gayretli olmaları için güçlü bir şekilde koçluk yapın. Uyumsuz öğeleri atmak için bir yer sağlamak için her banyoda çöp sepetleri sağlayın

Tıkalı Tuvalet Nasıl Açılır?

Artık tıkalı olan bölgeyi doğru olarak tespit etmek ve sorunu kökünden çözmek için kullanılan birçok teknolojik cihaz bulunmaktadır. Bu cihazları kullanarak tıkalı tuvalet açan ustalar herhangi bir kırma işlemi yapmamaktadırlar. Kullandıkları cihazlar ile öncelikle tıkalı olan bölüm tespit edilir. Sonrasında robot adı verilen cihaz ile tıkalı olan tesisat açılarak su akışı hızlandırılmaktadır. Atık su borusunda tıkanıklık giderildikten sonra kameralı sistem ile boru içi tekrar görüntülenir ve eğer boruda patlak ya da çökme varsa ufak bir kırım ve onarım işlemi yapılır. Bu sayede müşteri daha az maliyetle bu işten kurtulmaktadır.

Tıkalı Tuvalet Açma Servisi

Tıkalı tuvaleti açan usta yaptığı işleme garanti verebilmelidir. Teknolojik cihazlarla tıkalı tuvalet açan firmalar yaptıkları işe garanti verirler. Bu firmalar boru içinde oluşabilecek olan çökme, kırık ya da eğimsizlik gibi sorunlarda garanti vermez. Boru içi görüntüleme kamerası ile boru içinde tıkanıklığa sebep olan faktör belirlenerek robot cihaza uygun başlık takılır. Genellikle tuvalet kâğıdı, hijyenik ped, çocuk bezi gibi cisimlerin robot cihazını uç aparatına dolanarak geri çekildiği görülür. Ancak bazen kireçlenme gibi sert maddeler boruyu tıkadığında, robot cihazın ucuna parçalayıcı ve kırıcı aparat takılarak bu maddelerin parçalanarak kanalizasyona gitmesi sağlanır. Tıkalı tuvalet açan firmalar bu işi profesyonelce yapmaktadırlar. Bu firmalar teknolojinin nimetlerinden faydalanarak müşterilerine hizmet vermektedirler. Hem teknolojik cihazlarla sorunu çözmekte hem de uygun fiyatlarla yapmaktadırlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın